
MINISTAR finansija Siniša Mali sastao se u Rijadu sa organizatorima Ekspo 2030, pri čemu je istaknuta dalja saradnja Srbije i Saudijske Arabije i razmena iskustava u organizaciji međunarodnih izložbi.
Foto: Instagram/mali_sinisa
Ministar finansija Siniša Mali oglasio se na Instagramu nakon sastanka sa organizatorima Ekspo 2030 u Rijadu, ističući značaj razgovora i buduće saradnje.
– Važan i kvalitetan sastanak sa organizatorima @expo2030riyadh u Saudijskoj Arabiji 2030. godine. Razgovarao sam sa direktorom Ekspo 2030 Rijad, Talal Al Marijem, a drago mi je da smo uspeli da razmenimo dobra iskustva, što ćemo činiti i u narednom periodu. S obzirom na to da mi, kao i Saudijska Arabija, po prvi put organizujemo jedan ovakav događaj, aktivno ćemo zajedno raditi kako bismo bili što efikasniji i izbegli neke greške. Imajući u vidu da ćemo u ta 93 dana imati neverovatnih 8.000 događaja, važno je da sve funkcioniše na najbolji mogući način – napisao je Mali u objavi.
Foto: Instagram/mali_sinisa
On je naveo da su se saglasili da Ekspo projekti imaju šire ekonomske efekte i doprinose razvoju država i gradova.
– Saglasili smo se da projekti poput Ekspa podstiču dalja ulaganja investitora, dalji razvoj grada i zemlje, i da potpuno menjaju sliku jedne nacije. Dobili smo i potvrdu da će Saudijska Arabija na @expo_belgrade_2027 imati jedan od najvećih paviljona, s obzirom na to da im je važno da se na pravi način predstave svetu uoči održavanja Ekspa 2030 u Rijadu – dodao je ministar.
Mali je otkrio i da je tokom sastanka predstavio ekonomske rezultate Srbije i planove za naredni period.
– Iskoristio sam priliku i da gospodina Al Marija upoznam sa našom ekonomskom politikom, sa svime što smo uradili u poslednjoj deceniji, a posebno sam naglasio da očekujemo da naredne godine budemo broj jedan po stopi privrednog rasta u Evropi. Drago mi je i što sam od naših prijatelja čuo da su impresionirani onim što su videli u Beogradu, kako sa projektom Beograd na vodi, tako i našom istorijom i kulturnom ponudom – ponosan je Siniša Mali.
Na kraju je kazao da se saradnja nastavlja i poručio:
– Idemo dalje!
BONUS VIDEO: MOĆNA SIMBOLIKA: Siniša Mali podigao tri prsta