OVA vlast je uspela nemoguće. Beograd i Srbija su sa ovako praznim ulicama izrazili prezir prema samo još jednoj vlasti u istoriji. Praznim ulicama dočekana je okupaciona vlast Trećeg Rajha 1941. godine.
Ovom objavom na društvenoj mreži “Iks” lider Pokreta “Kreni promeni” Savo Manojlović najavio je, kako prozapadna opozicija kaže, generalni štrajk u Srbiji.
Ova vlast je uspela nemoguće.
Beograd i Srbija su sa ovako praznim ulicama izrazili prezir prema samo još jednoj vlasti u istoriji.
Praznim ulicama dočekana je okupaciona vlast Trećeg Rajha 1941 godine. pic.twitter.com/QGG9qxAdrn — Savo Manojlovic (@SavoManojlovic) January 24, 2025
Ovom istorijski perverznom paralelom, kojom je sadašnju vlast u našoj zemlji uporedio sa zloglasnim Hitlerovim režimom, on je samo nastavio nisku preterivanja i nepatvorene mržnje koja poslednjih dana isijava iz tabora protivnika Aleksandra Vučića.
Ne moramo da idemo daleko u prošlost. Dovoljno je osvrnuti se na izdanje dnevnog lista “Danas” od 15. januara u kojem je, ne prvi put, šef države na naslovnoj strani prikazan kao Firer sa uzdignutom rukom, spreman da izgovori jezivi poklič “zig hajl”. A povod je, podsetimo, bila međusobna tuča studenata na Pravnom fakultetu za koju su mediji iz koncerna Dragana Šolaka optužili vlast.
Ti antifašisti poput Manojlovića, ovim sramnim poređenjima, ne samo da skrnave uspomenu na dedu predsednika Vučića i nekoliko njegovih najbližih srodnika koji su skončali u ustaškoj fabrici smrti Jasenovca, već i na milione stradalih od strane nacističkih legija među kojima je i značajan broj Srba. Osim toga, pomodni srpski antifašisti su žestoki borci protiv fašizma kada ga nema, a po svom dosadašnjem ponašanju, kada je reč o svim ključnim nacionalnim temama, vrlo rado bi se kandidovali za neke nove Aćimoviće ili Vujkoviće. Jer, ni u jednom svom javnom nastupu nisu kritikovali otvorenu rehabilitaciju nacizma koju evo već tri godine gledamo u Ukrajini. Ni Manojloviću niti bilo kom od njegovih saboraca, koji su toliko osetljivi na fašizam, ne pade na pamet da organizuju internacionalne brigade i pomognu, recimo, u borbi protiv današnjih sledbenika Stepana Bandere. Umesto toga on je hrabro stao ispred bagera da odbrani Stari savski most, kao jedan od najmarkantnijih artefakata okupacije Beograda.